Czajniczek w japońskim stylu Plain Teapot z szerokim górnym otworem jest idealny do parzenia dużych całych liści herbaty i podziwiania ich rozwijania się. Jest to rzemieślniczy czajniczek wykonany w całości ręcznie w Belgii przez ceramiczkę Inge Nielsen. Idealny do nalewania, unikalny okaz, ten czajniczek ma coś do sublimacji każdego naparu.
Szybka dostawa na terenie Francji – 3 do 5 dni roboczych
Materiał : Earthenware – ceramika – kamionka
Styl: japoński, typ Yokode Kyusu (uchwyt boczny)
Pochodzenie: Belgia
Zawartość: 100ml (0,1L)
Kolor: piaskowy (jasny i ciemny)
Filtr: kamionkowy, tego samego typu (z tej samej gliny co czajniczek, kulka z otworem przed dzióbkiem)
Wytwór: Całkowicie ręcznie robiony, jedyny w swoim rodzaju
Autor: Inge Nielsen
Dowiedz się więcej o produkcie
Kyusu
Kyusu to nazwa nadana tradycyjnemu japońskiemu czajniczkowi. Najczęściej wykonany z ceramiki, ma zazwyczaj niewielką pojemność i bardzo dobrze nadaje się do degustacji herbaty w wielu naparach.
Ponieważ kyusu nie ma zaparzacza koszowego, ale raczej filtr na wylocie, herbata może swobodnie unosić się i parzyć w czajniczku, co pozwala na całkowitą ekstrakcję składników i aromatów herbaty. Dzięki temu herbata pozostaje świeża i może być parzona kilka razy (= wielokrotne napary). Najpopularniejszym rodzajem kyusu jest Yokode Kyusu, wyposażony w boczny uchwyt do łatwego i szybkiego nalewania herbaty oraz zapobiegający kontaktowi dłoni z gorącym czajniczkiem.
Wszechstronny czajniczek
Ten czajniczek może być używany do zaparzania wszystkich ulubionych herbat. Czajniczek nie przewraca się podczas użytkowania, ponieważ jest szkliwiony od wewnątrz.
Inge Nielsen Teapot
Inge Nielsen, artystka, która przez dekadę mieszkała w Chinach i na Tajwanie, uczyła się garncarstwa przez cztery lata w Tajpej (Tajwan). Mieszka i pracuje w Brukseli, w Belgii.
Inge reinterpretuje tradycyjne formy chińskich czajniczków. Jej prace wykonane są z porcelany, gliny bogatej w żelazo lub różnych mieszanek tych dwóch („brudna porcelana”). Szkliwa są głównie pochodzenia azjatyckiego, takie jak tenmoku, shino, nuka i celadon. Wiele z tych szkliw jest bardzo wrażliwych na atmosferę i warunki wypalania. Rezultat jest wyjątkowy i trudny do odtworzenia.
Ręcznie wykonany czajniczek
Jest to czajniczek ukształtowany ręcznie w sposób rzemieślniczy. Każdy z nich jest toczony na kole garncarskim, a następnie wypalany w piecu gazowym w temperaturze 1260°C przez 10 godzin
Pokrywa pokrywki czajnika jest mierzona i kształtowana z wielką precyzją, aby zapewnić jej dobre dopasowanie.
Filtr w kształcie małej kuli z małymi otworami, wbudowany w czajniczek przed wylewką, działa bardzo dobrze ze wszystkimi herbatami.
Lata doświadczeń Inge pozwoliły jej osiągnąć bardzo wysoki poziom jakości wylewki./strong> jej czajniczków, które doskonale się odwracają.