Amacha 甘茶, Buddha Amacha lub Buddha Tea, to roślina o okrągłym, słodkim smaku. Prestiżowy japoński napar ceremonialny z liści hortensji. Złożone, słodkie nuty z naturalnymi akcentami lukrecji dla intensywnych emocji smakowych z zaledwie 2 lub 3 liści. Bez teiny lub kofeiny, Amacha może być spożywana przez każdego o każdej porze.
Szybka dostawa we Francji – 3 do 5 dni roboczych
Pochodzenie: Iwate – Japonia
Składnik: Amacha – sfermentowane liście Hortensji: Hydrangea Macrophylla.
Odpowiedzialnie uprawiana na małych poletkach, bez nawozów i pestycydów przez małego producenta w prefekturze Iwate (nie certyfikowana ze względów ekonomicznych), ta bardzo wysokiej jakości amacha pozostawi na podniebieniu pyszny lekki smak miodu i lukrecji.
Ilość : 50g
Porady dotyczące degustacji:
Woda od 80 do 100°C
Infuzja: od 30 sekund do 1 minuty, maksymalnie do 3 minut (możliwe kilka infuzji).
Bez teiny i kofeiny, Amacha może być spożywana przez cały dzień i wieczorem. Do degustacji wystarczy zaledwie kilka listków.
Degustacja Amachy w filiżance
Ta metoda najbardziej pobudzi Twoje zmysły, a wzrok weźmie udział w degustacji. Podczas degustacji będziesz podziwiać rozwijające się suche liście. Liście tej jakości Amacha są duże, wystarczy od 1 do 3 listków, więc w żaden sposób nie będą przeszkadzać w degustacji na poziomie ust.
Tradycyjna degustacja herbaty Buddha
W Kyusu, tradycyjnym japońskim czajniczku lub w Gaiwan, tradycyjny chiński imbryk.Czajniczki te są niewielkich rozmiarów i pozwalają na dobrą kontrolę naparu i wielokrotne parzenie.
Zachodnia degustacja Amacha:
Aby przygotować dużą ilość Amacha, można użyć czajniczka o większej pojemności, takiego jak porcelanowy czajniczek neutralny lubżeliwnych imbrykówemaliowanych zatrzymujących ciepło.
Dowiedz się więcej o produkcie:
Roślina ta zawiera garbniki i filodulcynę, naturalny słodzik występujący w liściach kilku gatunków z rodzaju Hydrangea, używany przez Japończyków do słodzenia herbaty.Ten słodzik, od 400 do 800 razy słodszy od cukru, ma prawie zero kalorii, stąd nazwa Amacha, która tłumaczy się jako „słodka herbata”.
Według japońskiej literatury, Amacha ma antyalergiczne właściwości lecznicze oraz w zapobieganiu paradontozie (nie zweryfikowane przez współczesne badania medyczne).
Uwaga na temat herbat i roślin z Japonii:
Od czasu katastrofy nuklearnej w Fukushima Dai-Ichi w 2011 roku, herbaty i rośliny z Japonii są przedmiotem szczególnej uwagi, aby zapewnić zdrowy i wolny od ryzyka produkt dla miłośników tych wspaniałych herbat. Różne analizy przeprowadzone w ostatnich latach nie wykazały żadnych szczególnych problemów.
W następstwie katastrofy Japonia wprowadziła plan monitorowania (dla produktów rolnych i środków spożywczych) oraz plan dekontaminacji gruntów rolnych, który nadal obowiązuje. Wyniki analiz są regularnie aktualizowane: http://www.mhlw.go.jp/english/topics/2011eq/index_food_radioactive.html.
>